Zabiegi RF


Co to są fale radiowe?

Z technicznego punktu widzenia fale radiowe to promieniowanie o określonej liczbie oscylacji (fal) na sekundę.
To najniższe spośród częstotliwości spectrum promieniowania elektromagnetycznego, które obejmuje fale radiowe, mikrofale, promieniowanie podczerwone, optyczne (światło widzialne), ultrafiolet, promieniowanie rentgenowskie i promieniowanie gamma.


Na co działa energia fal radiowych?

Energia fal radiowych jest stosowana w zabiegach, które skutecznie modelują sylwetkę, redukują cellulit i tłuszcz, rozgrzewają włókna kolagenowe do 45-60 stopni C, czego efektem jest przebudowa kolagenu, a w konsekwencji poprawa jakości skóry bez uszkodzenia naskórka.

Następuje stymulacja fibroblastów do odbudowy oraz wytwarzania kolagenu i elastyny, dając efekt wypełnienia zmarszczek. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery. Działają przyczynowo a nie tylko na same objawy. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiają ich dotlenianie, odżywienie oraz mikrocyrkulację.

Głębokie kontrolowane podgrzewanie podskórnych warstw tłuszczu, napinanie tkanek oraz przyspieszanie krążenia krwi umożliwiają drenaż złogów tłuszczu przez układ limfatyczny, dzięki czemu cellulit ulega zmniejszeniu.

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem należy unikać czynności, które mogą spowodować podrażnienie skóry. Dotyczy to również opalania (na słońcu oraz solarium).

Szanse na to, że zabieg zostanie przeprowadzony u osoby mającej np. oparzenia słoneczne, są niewielkie, ponieważ taki pacjent z dużym prawdopodobieństwem może odczuwać ból w wyniku dodatkowego nagrzewania już uszkodzonej skóry, jednak zdrowa opalenizna nie stanowi przeciwwskazań do zabiegu.

Przed rozpoczęciem terapii bardzo istotne jest przedyskutowanie powodów, dla których zabieg ma być przeprowadzony.

Klientka powinna się upewnić, że taki zabieg może zapewnić rezultaty i wygląd, których oczekuje. Przed zabiegiem powinien zostać przeprowadzony wywiad dotyczący zdrowia klientki, aby upewnić się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do zabiegu.

Klientka powinna zostać poproszona o podpisanie formularza zgody na zabieg, co oznacza, że została poinformowana i zrozumiała, jakie możliwe ryzyko i korzyści są związane z procedurą.

Osoba przeprowadzająca zabieg może również zrobić zdjęcia w celu późniejszego porównania stanu przed i po zabiegu. Niektóre klientki natychmiast po zabiegu doświadczają łagodnego zaczerwienienia skóry, które zazwyczaj ustępuje bardzo szybko, dlatego też pacjent może wrócić do pracy i normalnej aktywności zaraz po zabiegu.

Czy to boli i jakie są możliwe komplikacje?

Podczas zabiegu klientka będzie odczuwać ciepło za każdym razem, kiedy energia fal radiowych działa na skórę i leżące pod nią tkanki. Ponieważ próg tolerancji bólu różni się u różnych osób, trudno ocenić, jak intensywne doznania towarzyszą podczas zabiegu.

Główne zastosowania

1. Intensywny lifting twarzy
2. Intensywny lifting okolic oczu
3. Lifting skóry na szyi i dekolcie
4. Intensywny lifting biustu
5. Intensywne wyszczuplenie sylwetki
6. Silne działanie antycellulitowe
7. Ujędrnienie całego ciała
8. Efekty zabiegów RF na twarz


Wskazania do zabiegów RF (falami radiowymi)

1. Ujędrnianie skóry twarzy
2. Usuwanie drobnych zmarszczek
3. Ujędrnianie skóry podbródka i szyi
4. Poprawa stanu skóry swiotczałej
5. Usuwanie zmarszczek na czole
6. Lifting piersi
7. Modelowanie talii
8. Modelowanie kształtu brzucha
9. Modelowanie kształtu pośladków i nóg
10. Poprawa stanu skóry na dłoniach
11. Redukcja zmarszczek nosowo wargowych
12. Odchudzanie ramion i nóg


Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów RF

1. Ciąża
2. Miesiączka
3. Partia skóry, pod którą znajduje się metal (np. Drut w kości po jej złamaniu), plastik, silikon (np. Implanty silikonowe w piersiach)
4. Partie skóry, w której znajdują się instrumenty medyczne i elektroniczne takie jak: aparat słuchowy, rozrusznik serca, sztuczne serce itp.
5. Dzieci poniżej lat 12
6. Osoby chorujące na padaczkę oraz ciężko chore
7. Partie skóry z elementami metalowymi w ciele (np. Kolczyk w brzuchu)
8. Wysokie ciśnienie
9. Cukrzyca
10. Choroby skóry
11. Choroby serca
12. Osoby wrażliwe na prąd elektryczny
13. Terapia hormonalna
14. Botox i wypełniaczZabiegi Twarz & Ciało

Wszyscy jesteśmy zmęczeni problemami z otyłością miejscową i cellulitem, występującymi pomimo tego, że prowadzimy zdrowy tryb życia – stosujemy dietę i ćwiczymy. Czy szukasz terapii, która sprawi, że Twój wygląd będzie bardziej młodzieńczy, ale nie będzie wymagać bólu, zastrzyków, operacji, a nawet konieczności wzięcia zwolnienia z pracy na okres rekonwalescencji?

Nareszcie istnieje możliwość wyboru bezoperacyjnego zabiegu, który zapewni Ci aktywne rozwiązanie w walce ze starzeniem, regenerację kolagenu, naprężenie i poprawę ogólnej faktury skóry, z rezultatami, które widać natychmiast po pierwszym zabiegu.


Dlaczego zabieg falami radiowymi jest właściwym dla mnie zabiegiem?

Zabiegi RF są doskonałym wyborem dla każdego, kto jest dotknięty nadmiarem lub obwisłością skóry, ponieważ modelują i konturują obszary twarzy i szyi, wygładzają zmarszczki, zmarszczki mimiczne, zmniejszają miejscowe złogi tłuszczu, naciągają luźną lub obwisłą skórę, będącą wynikiem ciąży lub liposukcji. Są też znakomitym rozwiązaniem dla osób mających cellulit, którego chcą się pozbyć.

Wszystkie te problemy to zmiany, które z różnych powodów następują w skórze lub pod nią.

Dzięki temu, że zabieg falami radiowymi może selektywnie ogrzewać tkankę tłuszczową i cellulit bez wykorzystywania światła, zabieg ten jest odpowiedni dla kobiet w każdym wieku i o każdym typie skóry.

Ilu zabiegów będę potrzebowała?

Typowa seria zabiegów składa się z 6-8 sesji. Każda sesja trwa od 15 do 30 minut (w zależności od obszaru, jaki jest poddawany zabiegowi). Dla klientek poszukujących długotrwałych, wzmocnionych rezultatów dostępna jest również możliwość przeprowadzania zabiegów podtrzymujących.

Czy jest to bezpieczne?

TAK. Zabieg falami radiowymi to:

  • Praktycznie bezbolesny, nieinwazyjny zabieg bez użycia skalpela niewymagający zwolnienia z pracy na czas leczenia – możesz wrócić do swoich codziennych zajęć natychmiast po zabiegu.
  • Precyzyjne ogrzewanie na wybranym obszarze, które zapewnia bezpieczny i skuteczny zabieg.
  • Zabieg skuteczny dla każdego rodzaju i koloru skóry.
  • Zabieg, który nie wymaga żadnych lekarstw ani nie ma efektów ubocznych.

Czy będzie bolało?

Zabieg falami radiowymi skupia energię dokładnie tam, gdzie jest potrzebna, więc zabieg jest praktycznie bezbolesny. Podczas zabiegu może być odczuwane przyjemne delikatne uczucie ciepła. Bezpośrednio po zabiegu może się pojawić lekkie zaczerwienienie, a także uczucie ciepła na skórze. Obydwa efekty są ściśle związane z zabiegiem i powinny zniknąć mniej więcej w ciągu godziny po zabiegu.
Kiedy mogę oczekiwać rezultatów?

Natychmiastowe rezultaty są widoczne u prawie wszystkich pacjentek już podczas pierwszego zabiegu. Następnie pożądany efekt można obserwować podczas całej serii zabiegów – zauważalne zmniejszenie zmarszczek i zmarszczek mimicznych, konturowanie oraz lifting twarzy i szyi. Ponadto klientki informują o mierzalnie mniejszym obwodzie i poprawie napięcia oraz faktury skóry ramion, brzucha, ud, oraz o poprawie kształtu pośladków.

Czy zabiegi przeszkodzą w moich codziennych zajęciach?

Zabiegi falami radiowymi są tak łagodne, że możesz wrócić do pracy czy do swoich codziennych zajęć natychmiast po zakończeniu sesji. Jest to po prostu procedura typu wejdź i wyjdź; niewymagająca zwolnień lekarskich.

Jak się będę czuła po zabiegu?

Po sesji może wystąpić uczucie ściągniętej skóry na obszarze poddanym zabiegowi. Normalne jest wewnętrzne uczucie gorąca utrzymujące się nawet do kilku godzin po zabiegu. W niektórych przypadkach można zaobserwować lekkie zaczerwienienie.